Müzayede Kuralları

1, NEYİZ. Alemdar Müzaye'de Sadece  Açık arttırma yöntemi ile Satış yapan Sitesidir.

2, NE SATARIZ. Alemdar Müzayede Kendine ait Ürünlerin yanında Komisyon Karşıliğı ikinci - Üçüncü Kişilerin Ürünlerini'de Satmaktadır.

3, KOMİSYON BEDELİ. Komisyon Bedeli Satılan veya Satılacak Olan Ürünün Durumuna ve Bedeline göre Önceden Belirlenir.

4, KOMİSYONLU SATIŞ. Komisyonla Sattığımız Ürünlerin Tamamını Görme imkanımızın olmayışı sebebiyle, Genelde Beyanat ve Aldığımız Resimler Üzerinden Sattığımızdan Ürünün Fiyatından, Kalitesinden, Kusurundan, Korgo ve Kargo Hasarından, Teslimatından Sorumlu Değiliz, Ancak Komisyonla Satılan ürünlerde Alıcı ve Satıcının irtibatını Sağlarız, ikisi  Arasında oluşan veya oluşacak Sorunlarda Ara bulucu görevi alır Problemi çözmek için iyi Niyetle gayret Gösteririz,

5, ALEMDAR MÜZAYEDE ÜRÜNLERİNDE KUSUR ve KABAHAT. Alemdar Müzayede'ye ait Ürünlerde Kusur, Kabahat, Deformasyon veya Değer Düşürücü Durumlar varsa  Şeffaf olarak belirtilir, Gözden Kaçan Herhangi bir durum hasıl olursa Ürün garantimiz Altındadır, Alıcı ile görüşülerek alıcıya herhangi bir Maddi Kulfet yüklemeden iade dahil gereği yapılır, AYRICA, Bizden Kaynaklanmayan Durumlarda bile Alıcılar Herhangi bir Gerekçe Belirtmeksizin Ürünü teslim Aldıktan sonra 14 iş günü içinde kargo Ücretini Alıcının Kendisi ödemesi kaydıyla Ürünü İade Edebilir, Ürün takası yapılmamaktadır..

6, TEKLİFLER. Alemdar Müzayede'ye kayıtlı Her Kullanıcı satıştaki Ürüne Teklif verebilir, Süre Bitiminde en yüksek Teklifi veren Kullanıcı Ürünü Alma Hakkı Kazanır. Bir Ürüne Birkaç Kullanıcı ayni Teklifi veremez, Eğer Ürüne Tek Kullanıcı Teklif vermiş ise O Kullanıcı Başlangıç Fiyatından Ürünü Almaya Hak kazanır. Kazanan Kullanıcı Ürün Bedelinin Tamamını Ödedikten Sonra Ancak ürüne sahip olur, Ürün Bedelinin Tamamı Ödeninceye kadar Ürün Alemdar Müzyede'nin malıdır.

7, ÖDEME KONUSU. Ödeme Konusu, Müzayede bitiminden hemen sonra gerçekleşmesi öncelikli Tercihimizdir, ANCAK Bu Konuda bizde Oldukca Esnek Davranarak Müzayede bitiminden Sonra 15 Gün zaman tanıyoruz, 15 Gün İçerisinde ödenmemesi Durumunda Ürünler iptal edilir, Kullanıcı Bu Durumu 2 defa Arka arkaya Tekrarlaması haline Üyeliği iptal edilir.

8, TEKLİF İPTALİ. Alıcı Yanlışlıkla veya Pişmanlıkla vermiş olduğu Teklifi iptal etme hakkına sahip olduğu gibi, Satıcı'da Gerekli Gördüğü Durumlarda Teklifi veya Ürünü İptal Etme hakkına sahiptir

9, ŞEFFAFLIK. Alemdar Müzayedenin Tüm Üye ve Kullanıcılarının iyi Niyetli, Şeffaf ve Dürüst olması en büyük Temennisidir, Bunun harici durumlarda Engelleme ve Üyelik iptalı dahil her türlü yaptırım hakkımızdır.

10, TEKLİF İÇİN ÖNEMLİ TAVSİYEMİZ. Tüm Üye veya Kullanıcılarımıza Tavsiyemiz, Almak istediğiniz ürüne Vereceğiniz En Yüksek Teklifi en Baştan vermenizdir, Bu Teklif Başka Üye veya Kullanıcılar Tarafından görülmez, isterseniz ara ara yine Teklifinizi artıra bilirsiniz, Canlı Yayın Esnasında Elektrik veya İnternet kesintileri olabilir veya herhangi Sebebten dolayı canlı yayından Kopabilirsiniz, Bu Durumlar karşısında Önceden vermiş Olduğunuz Teklif Ürünün Sizde Kalmasına vesile olabilir, Teklifiniz Bir başkası Tarafında geçilirse Bu Durum Size Sistem Üzerinden E-Posta ile Otomatik Olarark Bildirilir.

11, KADEMELİ ÜRÜN ARTIŞ ARALIKLARI.

1 TL 'den  20 TL 'ye Kadar  Her Teklifte 1 TL Artar

20 TL’den 50 TL’ye Kadar Her Teklifte 2 TL Artar

50 TL 'den  100 TL 'ye Kadar  Her Teklifte 5 TL Artar

100 TL 'den  250 TL 'ye Kadar  Her Teklifte 10 TL Artar

250 TL 'den  500 TL 'ye Kadar  Her Teklifte 25 TL Artar

500 TL 'den  1.000 TL 'ye Kadar  Her Teklifte 50 TL Artar

1.000 TL 'den  5.000 TL 'ye Kadar  Her Teklifte 100 TL Artar

5.000 TL 'den  10.000 TL 'ye Kadar  Her Teklifte 250 TL Artar

10.000 TL ve üzerinde Her Teklifte 500 TL Artar

12, KDV ve KOMİSYON. Alemdar Müzayede olarak  Sattığımız Tüm Ürünlerin % 100 e yakını Kendi Ürünümizdir, Alıcılardan Herhangi bir Komisyon Talep Edilmez, Alıcılar % 18 KDV Ücreti Hariç Hiçbir ilave Ücret ödemezler.

13. KARGO ve GÖNDERİ ÜCRETİ DESTEĞİ. Alemdar Müzayede olarak Alıcılarımıza Kargo Ücretlerinde'de Azami Şekilde Yardımcı Olmaya Çalışıyoruz, Bu Doğrultuda Satılan Ürünün Tutarı ne olusa olsun Alıcılarımıza 500 TL ye Kadar Tutarlarda %10 Kargo Desteği Sağlıyoruz, 500 TL nin üzeri  Alımlarda Kargo Ücreti Alemdar Müzayede Tarafından Ödenir, Ayrıca Her Gönderiye Süpriz Hediyemiz Vardır.

14. SATIŞLARIMIZ. Satışlarımız Sadece Başlangıç ve Kapanış Saatleri içinde ve Müzayede Yöntemi ile dir, Merkezmiz bir Hom Ofisdir, Ofisimizden Ürün satılmamaktadır.

15. ÜYELİK ŞARTI. Ürünlrimize Açık Arttımada Teklif yöntemi ile sahip olabilmek için Alemdar Müzayede'ye Üye Olmanız gereklidir, Üyelik Ücretsizdir, Çok Kolaydır ve Herhangi bir Sorumluluğu yoktur, istenildiği zaman iptal olunabilir, Üye olabilmek için 18 Yaş şartır. 18 yaş Altında Üye Kabul edilmez, Tespit Edildiğinde Üyeliği Sonlandırılır. Alemdar Müzayede Sorumluluk Kabul etmez.

16. FATURA. Alemdar Müzayede Alıcının Uyelik ve Müzayede Sözleşmelerinde beyan ettiği  Adresini Telefon Numarasını, E-Posta Edresini Doğru Kabul eder ve Fatura Alıcının Üyelik Sözleşmesinde Beyan etmiş olduğu Fatura Adresine kesilir, Yanlış ve Hatalı Beyanatlardan Alıcı Sorumludur. Ayrıca Alıcılar Adres,Telefon, E-Posta adresi Değişikliklerini Sisteme Kaydetmek veya Alemdar Müzayede'ye Bildirmek Zorundadır, Aksi Halde Doğacak Bütün Yasal ve Diğer Sorunlardan Alıcı Sorumludur, Alemdar Müzayede Sorumluluk kabul etmez.

17.  Alemdar Müzayede Sitesine Üye olan Tüm Alıcılar ve Satıcılar üyeliklerinden itibaren Site Sözleşmelerini kabul Etmiş Sayılırlar ve Buna Komisyon Karşılığı Ürünlerini sattığımız  Satıcılarda Dahildir. Üyeler, Alıcılar ve  satıcılar arasındaki Tüm uyuşmazlıklar Mahkeme Konusu Olursa Bu Durumda Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri ve İcra Kurulları yetkilidir. Saygılarımızla.